Items : 0
Subtotal : €0.00
View Cart Check Out

Velika pobjeda protiv Vogošće

KK BURCH je odlično otvorio večerašnji meč, te je u prvoj četvrtini igrao sjajno, što se na kraju vidjelo i po rezultatu.

Domaći košarkaši su nakon prvog dijela vodili sa 27:13. U istom tempu, KK BURCH je nastavio i drugu dionicu, a na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 47:34.

Ipak, u drugom poluvremenu košarkaši Vogošće zaigrali su dosta bolje, te su u trećem periodu uspjeli da se rezultatski vrate u meč. Treću dionocu dobili su sa 24:14 odličnom igrom u napadu.

Čevrta četvrtina ponudila je mnogo uzbuđenja, obje ekipe su dale maksimum da dobiju meč, a dvije minute prije kraja Burch je imao dva poena prednost (74:72). Košarkaši Kemala Šećerovića su nakon toga odigrali nekoliko odličnih napada što je na kraju i presudilo meč; KK BURCH je slavio sa 83:79.

Odličan meč u redovima domaće ekipe odigrao je Velić koji je postigao 29 poena, te je upisao osam skokova i pet asistencija. U ekipi Vogošće istakao se Kasun sa 25 poena, dok je Peljto dodao 16.

Izvor: SportSport.ba